Damskie buty wysokogórskie Asolo Elbrus GV

Nowy produkt

Damskie buty wysokogórskie z serii Asolo ALPINE przystosowane pod raki półautomatyczne idealne na wymagające zimowe trekkingi oraz via ferraty latem.

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

695,00 zł brutto

Opis produktu

Damskie buty wysokogórskie ASOLO ELBRUS GV ML - WOMAN


ASOLO ELBRUS GV ML
 to klasycznej konstrukcji damskie buty wysokogórskie z serii ALPINE Climbing przystosowane pod raki półautomatyczne, które sprawdzą się podczas wymagających trekkingów zimowych oraz latem na via ferratach.

Cholewka butów została wykonana z wodoodpornej skóry zamszowej o grubości od 1,6 mm do 1,8 mm oraz miękkiego i wytrzymałego materiału soft shell marki Schoeller zastosowanego tuż nad kostką oraz w jej górnej części, w miejscu ugięcia butów w czasie chodzenia.
Buty zostały wyposażone w pełny otok z gumy węglowej, który zapewnia ochronę podczas trekkingów po terenie kamienistym i mikstowym. Membrana 
GORE-TEX® Perfomrance odpowiada za komfort termiczny stóp szybko odprowadzjąc nadmiar wilgoci niezależnie od warunków panujących na zewnątrz oraz nie dopuszcza do dostania się wody do wnętrza obuwia zapewniając 100% woodporność.

Nowoczesna konstrukcja podeszwy włoskiej marki Vibram® charakteryzuje się wytrzymałością i lekkością. Zastosowano w niej system DIS [Dual Integrated System] złożony z dwóch elementów TPU o różnej gęstości.


Element z materiału TPU o niżśzej gęstości zapewnia doskonałe tłumienie i absorbcję wstrząsów, które nie są dalej przenoszone na piętę natomiast znajdujący się nad nim element z materiału TPU o wysokiej gęstości a co za tym idzie twardości wyposażony w specjalne wcięcie umożliwia użytkowanie bardziej zaawansowanych raków półautoamtycznych. Dodatkowy element z pianki o niższej gęstości umieszczony w przedniej cześci śródpodeszwy odpowiada za absorbowanie uderzeń podczas schodzenia.

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii: