BUTY ASOLO GREENWOOD EVO GV - BUNION FIT

Nowy produkt

Następca klasycznego modelu GREENWOOD GV odznaczający się nieco niższą wagą i odświeżonym designem teraz w wersji BUNION FIT dedykowanej osobom z haluksami.

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

812,50 zł brutto

-35%

1 250,00 zł brutto

Opis produktu

Damskie buty trekkingowe Asolo Greenwood EVO GV - BUNION FIT


Asolo Greenwood EVO GV to następcą bardzo popularnego modelu Greenwood GV występujący teraz w wersji BUNION FIT -  dedykowanej osobom posiadającym problem z haluksami.

Słowo „bunion” pochodzi od łacińskiego „bunio”, oznaczającego powiększenie, a medycznym terminem określającym ten stan jest „hallux valgus”. Haluksy mogą prowadzić do trudności ze znalezieniem odpowiednio dopasowanego obuwia i mogą zmusić osobę do zakupu buta o większym rozmiarze, aby dopasować się do szerokości haluksa. Jeśli deformacja haluksa stanie się wystarczająco poważna, stopa może boleć w różnych miejscach, nawet bez uciskania butów wówczas jest to problem funkcji mechanicznej przodostopia. Około 10-25% osób ma haluksy, które powodują znaczny dyskomfort i mogą sprawić, że twoje stopy będą tak obolałe, że ledwo będziesz mógł chodzić.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kontynuując filozofię jak najlepszego dopasowania obuwia do stopy by zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania marka Asolo zaprojektowała i opracowała w pełni dedykowane damskie kopyto - 
BUNION FIT, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. palucha koślawego.

Cholewka 
Asolo Greenwood EVO GV wykonana jest ze skóry zamszowej o grubości 2,2 – 2,4 mm co zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną przy jednoczesnym wysokim współczynniku oddychalności. Dzięki takiej budowie buty sprawdzą się zarówno latem w czasie intensywnych trekkingów jak i na okazjonalnych zimowych eskapadach. Najbardziej narażona na uszkodzenia przednia część buta chroniona jest przez gumowy otok. W tylnej części został dodany gumowy element wzmacniający i stabilizujący okolice pięty. 

Model posiada długi, sięgający palców system wiązania składający się z metalowych wytrzymałych przelotów. Umożliwia on precyzyjne i komfortowe dopasowanie obuwia do stopy. W środkowej części systemu wiązania buty posiadają blokujące sznurowadła haczyki. Dzięki temu można zawiązać je z różną siłą w strefach górnej – na wysokości kostki i dolnej – nad śródstopiem.

Buty 
Asolo Greenwood EVO GV zostały wyposażone w znaną z poprzedniej wersji śródpodeszwę - Duo Radiant. W jej konstrukcji wykorzystano dwie warstwy pianki EVA o różnych gęstościach. Górna warstwa charakteryzuje się większą gęstością i odpowiada za zwiększenie stabilności buta i odpowiednie wsparcie stopy podczas wędrówki, dolna o mniejszej gęstości nadaje miękkości i odpowiada za absorbowanie wstrząsów. Dzięki temu rozwiązaniu można w nich komfortowo przejść jeszcze więcej kilometrów w trudnym, górskim terenie.

Sama podeszwa, powstała we współpracy Asolo ze znaną wszystkim miłośnikom outdooru marką Vibram® została wyposażona w technologię Megagrip, którą charakteryzuje doskonała przyczepność zarówno w suchych jak i mokrych warunkach oraz trwałość i wytrzymałość.

Buty wyposażono w membranę Gore-Tex® Performance, która zapewnia nieprzemakalność i oddychalność oraz odpowiada za wydajną wymianę ciepła w trakcie aktywności.

Parametry techniczne:
Cholewka: Wodoodporna skóra typu Perwanger 2,2-2,4 mm
Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Wkładka: Lite 2
Podeszwa: Asolo/Vibram® Duo Radiant z Megagrip (rubber-dual density eva)
Waga: 655 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Rozmiary: 3,5-9 UK
Wyprodukowano: UE

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii: