Buty wspinaczkowe Saltic Arrow

Nowy produkt

Tabela rozmiarów

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

300,99 zł brutto

-14%

349,99 zł brutto

Opis produktu

Buty wspinaczkowe Saltic Arrow


Saltic Arrow
to zaawansowana technicznie kompozycja naturalnych i syntetycznych materiałów użytych do produkcji tego buta sprawia, że Arrow ma niezwykle szerokie możliwości zastosowania w sytuacjach wspinaczkowych. Podszewka wykonana z materiału Airnet sprawia, że buty świetnie oddychają, dzięki czemu przy wspinaczce w wysokich temperaturach twoje stopy pocą się znacznie mniej. Wygodny system wiązania sprawia, że buty można szybko założyć i doskonale dopasować do kształtu stopy. W celu zapewnienia maksymalnej precyzji buty zostały wyposażone w specjalną wewnętrzną podszewkę Evolsa RC z bardzo czułym wykończeniem w strefie dużego palca. Gwarantuje to doskonałe czucie skały i umożliwia precyzjne przenoszenie siły na stopnie.

Podeszwa została wyposażona w wyjątkowy dla butów Saltica system HLS. Zastosowane rozwiązanie polega na uformowaniu specjalnego profila przedniej części podeszwy imitującego strukturę podkowy. Jego unikatowość polega na zwiększeniu grubości podeszwy na jej brzegach w stosunku do środkowej części, dzięki czemu but jest bardziej precyzjny, a na małych stopniach okazuje się być twoją ukrytą bronią. Lekka asymetria korzystnie wpływa na pracę na dziurkach, pomimo że but jest miękki nie poddaje się na krawądkach, co jest właśnie zasługą systemu HLS.

Duża asymetria podeszwy (kąt odchylenia czubka od osi buta: 48°, kąt odchylenia pięty od osi buta: 15°) sprawia, że Arrow to but o zdecydowanym sportowym charakterze dla średnio- i zaawansowanych wspinaczy.

Parametry techniczne:
Cholewka: Skóra naturalna
Wyściółka: Airnet
Śródpodeszwa: Evolsa RC
Podeszwa: Extasy® 3.7 mm + HLS
Waga: 420 g (para)

tabela rozmiarów saltic

1 inny produkt w tej samej kategorii:

  • Buty wspinaczkowe Saltic Vampir
    Buty...

    309,59 zł -14% 359,99 zł