Lonża Via Ferrata Ocun Captur - green

Nowy produkt

Lonża via ferrata Ocun Captur to wygodny w obsłudze model, który jest niezbędny do pokonywania dróg typu Via Verrata. Sprawdzi się on na wyposażeniu zarówno zaawansowanych wspinaczy, jak i turystów, którzy wybierają się sporadycznie na tego typu aktywności.

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

328,82 zł brutto

-18%

401,00 zł brutto

Opis produktu

Oprócz Via Ferrat ten model sprawdzi się także w parkach linowych, co nadaje mu sporej wszechstronności. Jednak gdziekolwiek się z nim wybierzesz, to możesz liczyć na wsparcie pozwalające a realizowanie górskiej pasji. Czesi testowali ramiona tej lonży pod nagłym obciążeniem i znosiły one nawet 50000 cykli odpadnięcia. Pokazuje to tylko, jak ona jest dopracowana i że marka Ocun stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Lonża Via Ferrata Ocun Captur korzysta z bardzo trwałego absorbera, który dba o Twoje bezpieczeństwo w przypadku ewentualnego odpadnięcia. Absorber umieszczono w pokrowcu, który chroni go przed zachlapaniem, czy zakurzeniem. Od absorbera odchodzą dwa ramiona o harmonijkowej konstrukcji, która rozciąga się od 50 do 100 cm. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać ich wytrzymałość na poziomie 15 kN, co jest wysokim wynikiem. Lonża Via Ferrata Ocun Captur na końcach ramion posiada karabinki, które przepina się na linach pokonywanej drogi. Zastosowano tu wersję z większym prześwitem tak, by ten proces był łatwy i intuicyjny. Całość zestawu znajduje się w praktycznym pokrowcu do transportu i przenoszenia lonży w plecaku.