Buty trekkingowe Asolo Nucleon GV

Nowy produkt

Bardzo lekkie męskie buty trekkingowe włoskiej marki Asolo wyposażone w membranę GORE-TEX® Extended Comfort i podeszwę Synthesis z mieszkanką Megagrip .

Najniższa cena : 775,99 zł

Cena regularna : 969,99 zł

Tabela rozmiarów

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

775,99 zł brutto

-20%

969,99 zł brutto

Opis produktu

Męskie niskie buty trekkingowe Asolo Nucleon GV


Asolo Nucleon GV
to model z linii HIKING A-FAST, polecany do lekkiego trekkingu w zróżnicowanym terenie oraz do tradycyjnych wędrówek po utartym szlaku.

Szczególną zaletą tej linii jest bardzo niska waga, prawie o 30% niższa w porównaniu z wagą tradycyjnego trekkingowego obuwia o podobnym zastosowaniu.

Cholewka butów Asolo Nucleon GV została wykonana z wodoodpornej skóry zamszowej o grubości 1,6-1,8 mm, z przodu zabezpieczonej gumowym otokiem. Wyściółkę stanowi membrana GORE-TEX® Extended Comfort, która dodatkowo zabezpiecza obuwie przed przemakaniem jednocześnie umożliwiając odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci na zewnątrz podczas wędrówek. Membrana ta idealnie sprawdza się w umiarkowanych i ciepłych warunkach pogodowych, doskonale funkcjonuje zarówno podczas intensywnego wysiłku jak i codziennego użytkowania.

Anatomicznie zbudowana podeszwa w modelu Asolo Nucleon GV składa się dwóch elementów - śródpodzeszwy oraz podeszwy zewnętrznej. Śródpodeszwa została wykonana z formowanej pianki EVA z zastosowaniem mieszanki nowej generacji. Cechuje ją świetny balans między elastycznością, dopasowaniem a wysokim współczynnikiem pochłaniania wstrząsów. Podeszwę zewnętrzną Vibram® Synthesis charakteryzuje bieżnik o niskim profilu oraz elementy boczne w miejscach podatnych na obciążenie i naprężenia. Ponadto elementy bieżnika zostały tak zaprojektowane by jak najlepiej usuwać błoto. Zastosowana w podeszwie mieszanka Megagrip zwiększa przyczepność na mokrych powierzchniach i odporność na ścieranie.

Tabela rozmiarów

Specyfikacja techniczna:
Cholewka: wodoodporna naturalna skóra zamszowa 1,6-1,8 mm + Schoeller® Soft Shell
Wyściółka: Gore-Tex® Extended Comfort Footwear
Wkładka: Lite 2 plus
Podeszwa: Asolo/Vibram® Synthesis (Megagrip)(rubber-eva)
Waga: 320 g (1/2 pary rozm. 8 uk)
Rozmiary: 7-12,5 UK
Wyprodukowano: UE

Produkty powiązane

3 innych produktów w tej samej kategorii: