Skarpety

Można wędrować po równinach, górskich szlakach i skalnym podłożu, można biegać po leśnych ścieżkach i asfalcie, jeździć na rowerze w mniej i bardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo duże znaczenie ma dopasowanie butów sportowych, do uprawianej aktywności, i wybór właściwych skarpet. Przy wielogodzinnej wędrówce mają one ogromne znaczenie. Nie be...

Można wędrować po równinach, górskich szlakach i skalnym podłożu, można biegać po leśnych ścieżkach i asfalcie, jeździć na rowerze w mniej i bardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo duże znaczenie ma dopasowanie butów sportowych, do uprawianej aktywności, i wybór właściwych skarpet. Przy wielogodzinnej wędrówce mają one ogromne znaczenie. Nie bez powodu powstały specjalne skarpety trekkingowe, które są rekomendowane dla osób uprawiających górską wspinaczkę i trekking. Skarpety trekkingowe wpływają na przyjemność i komfort wędrówki, pomimo że często są niedoceniane i nie przypisuje się im znaczącej roli. Tylko Ci, którzy chociaż raz mieli je na sobie, wiedzą o tym, że przyczyniają się wyraźnie do wygody chodzenia przez długie godziny po wymagającym terenie.

Jednym z ważniejszych czynników, który warunkuje jakość skarpet turystycznych, jest materiał, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą syntetyki, które pozwalają produkować skarpety trekkingowe w niższej cenie. Wełna merino ,to z kolei materiał, któremu zawdzięczamy znacznie więcej. Cechuje się doskonałą izolacją termiczną, chroni przed rozwojem bakterii, bardzo dobrze odprowadza wilgoć i nie podrażnia skóry. Skarpety trekkingowe z wełny merino polecane są przede wszystkim na zimowe wędrówki, jednak dzięki połączeniu wełny z syntetycznymi tkaninami można je nosić także w cieplejsze dni.

Więcej

Skarpety W tej kategorii nie ma produktów.