Skarpety

Można wędrować po równinach, górskich szlakach i skalnym podłożu, można biegać po leśnych ścieżkach i asfalcie, jeździć na rowerze w mniej i bardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo duże znaczenie ma dopasowanie butów sportowych, do uprawianej aktywności, i wybór właściwych skarpet. Przy wielogodzinnej wędrówce mają one ogromne znaczenie. Nie be...

Można wędrować po równinach, górskich szlakach i skalnym podłożu, można biegać po leśnych ścieżkach i asfalcie, jeździć na rowerze w mniej i bardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo duże znaczenie ma dopasowanie butów sportowych, do uprawianej aktywności, i wybór właściwych skarpet. Przy wielogodzinnej wędrówce mają one ogromne znaczenie. Nie bez powodu powstały specjalne skarpety trekkingowe, które są rekomendowane dla osób uprawiających górską wspinaczkę i trekking. Skarpety trekkingowe wpływają na przyjemność i komfort wędrówki, pomimo że często są niedoceniane i nie przypisuje się im znaczącej roli. Tylko Ci, którzy chociaż raz mieli je na sobie, wiedzą o tym, że przyczyniają się wyraźnie do wygody chodzenia przez długie godziny po wymagającym terenie.

Jednym z ważniejszych czynników, który warunkuje jakość skarpet turystycznych, jest materiał, z którego zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą syntetyki, które pozwalają produkować skarpety trekkingowe w niższej cenie. Wełna merino ,to z kolei materiał, któremu zawdzięczamy znacznie więcej. Cechuje się doskonałą izolacją termiczną, chroni przed rozwojem bakterii, bardzo dobrze odprowadza wilgoć i nie podrażnia skóry. Skarpety trekkingowe z wełny merino polecane są przede wszystkim na zimowe wędrówki, jednak dzięki połączeniu wełny z syntetycznymi tkaninami można je nosić także w cieplejsze dni.

Więcej

Skarpety Jest 9 produktów.

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów
 • 45,00 zł

  Skarpety trekkingowe idealne na chłodne jesienne, zimowe i wiosenne dni składające się w 70% z naturalnej wełny merynosowej.     

  45,00 zł
 • 71,01 zł 78,90 zł -10%
 • 45,90 zł

  Cervino to doskonałe skarpety na późną wiosnę i lato wyposażone w materiał Drytex® Comfort oraz włókna Cupron.     

  45,90 zł
 • 55,00 zł

  Skarpety przewidziane na ekstremalnie ciepłe warunki wykonane w 80% z włókna COOLMAX® zapewniającego komfort termiczny podczas letniego trekkingu.   

  55,00 zł
 • 59,00 zł

  Idealne skarpety na zimę, które sprawdzą się podczas mrozów do minus 25 stopni dzięki zastosowaniu włókien Primaloft® Yarn.     

  59,00 zł
 • 55,00 zł

  Doskonałe skarpety trekkingowe na zimowe warunki zapewniające komfort termiczny dzięki zastosowaniu naturalnej wełny merynosowej i włókna Outlast®.       

  55,00 zł
 • 39,00 zł

  Wytrzymałe skarpety trekkingowe na długie wędrówki zimową porą zawierające naturalną wełnę merynosową.       

  39,00 zł
 • 45,00 zł

  Zimowe skarpety trekkingowe idealne na wędrówki w bardzo niskich temperaturach.     

  45,00 zł
 • 62,99 zł

  Skarpety trekkingowe przeznaczone do użytkowania w okresie letnim, wykonane w dużej mierze z naturalnej wełny merynosowej.

  62,99 zł
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów