Co zrobić z pieniędzmi i dokumentami, kiedy wybierasz się w podróż?

 

Kiedy jedziesz w góry, twój piękny skórzany portfel, który nosisz codziennie przy sobie, staje się dziwnie ciężki i nieporęczny. Co zrobić z takim niepraktycznym bagażem? Najlepiej zostawić go w domu i wybrać rozwiązania przeznaczone specjalnie dla ludzi aktywnych. Na rynku istnieje wiele portfeli, saszetek wieszanych na szyi czy torebek biodrowych stworzonych specjalnie z myślą o tym, żeby były praktyczne w terenie.

Jeśli jednak w czasie swojej wyprawy znajdziesz się w zatłoczonym miejscu, możesz stracić swoje pieniądze. Problemem jest technologia umożliwiająca płatności zbliżeniowe. Wystarczy powszechnie dostępny program zainstalowany w telefonie z technologią NFC, który znajdzie się kilka centymetrów od Twojej karty bankomatowej. Działa to w ten sposób, że smartfon odczytuje z karty informacje potrzebne do wykonania transakcji zbliżeniowej a następnie może zostać użyty do zapłacenia za towar lub usługę.

Rozwiązanie w takiej sytuacji jest technologia stosowana w produktach firmy TATONKA czyli T-Square Rip/Cryptalloy® RFID Block foil. Jest to specjalna warstwa wszyta portfele czy saszetki, która blokuje działanie technologii zbliżeniowych. Jest oczywiście druga opcja - rezygnacja z karty z technologią zbliżeniową lub zabieranie ciężkiej gotówki (monety), ale obie opcje są mało praktyczne. Szczególnie kiedy wybierasz się do krajów skandynawskich, gdzie powoli odchodzi się od "analogowych" pieniędzy.

Podsumowując ten krótki wywód. Wybierz to, co jest dla Ciebie bardziej praktyczne - portfel, saszetka czy torebka biodrowa. Zwróć uwagę na jakość wykonania i wagę, ale także miej na uwadze bezpieczeństwo swoich "cyfrowych" pieniędzy. Takie mamy czasy.

 

Produkty posiadające zabezpieczenie RFID block w sklepie summit-asolo.pl