BUTY TREKKINGOWE GREENWOOD EVO GV

Nowy produkt

Następca klasycznego modelu GREENWOOD GV odznaczający się nieco niższą wagą i odświeżonym designem.

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

712,50 zł brutto

-5%

750,00 zł brutto

Opis produktu

Męskie buty trekkingowe Asolo Greenwood EVO GV


Asolo Greenwood EVO GV to następcą bardzo popularnego modelu Greenwood GV. Zmienił się nieznacznie design butów. 

Cholewka 
Asolo Greenwood EVO GV wykonana jest ze skóry zamszowej o grubości 2,2 – 2,4 mm co zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną przy jednoczesnym wysokim współczynniku oddychalności. Dzięki takiej budowie buty sprawdzą się zarówno latem w czasie intensywnych trekkingów jak i na okazjonalnych zimowych eskapadach. Najbardziej narażona na uszkodzenia przednia część buta chroniona jest przez gumowy otok. W tylnej części został dodany gumowy element wzmacniający i stabilizujący okolice pięty. 

Model posiada długi, sięgający palców system wiązania składający się z metalowych wytrzymałych przelotów. Umożliwia on precyzyjne i komfortowe dopasowanie obuwia do stopy. W środkowej części systemu wiązania buty posiadają blokujące sznurowadła haczyki. Dzięki temu można zawiązać je z różną siłą w strefach górnej – na wysokości kostki i dolnej – nad śródstopiem.

Buty 
Asolo Greenwood EVO GV zostały wyposażone w znaną z poprzedniej wersji śródpodeszwę - Duo Radiant. W jej konstrukcji wykorzystano dwie warstwy pianki EVA o różnych gęstościach. Górna warstwa charakteryzuje się większą gęstością i odpowiada za zwiększenie stabilności buta i odpowiednie wsparcie stopy podczas wędrówki, dolna o mniejszej gęstości nadaje miękkości i odpowiada za absorbowanie wstrząsów. Dzięki temu rozwiązaniu można w nich komfortowo przejść jeszcze więcej kilometrów w trudnym, górskim terenie.

Sama podeszwa, powstała we współpracy Asolo ze znaną wszystkim miłośnikom outdooru marką Vibram® została wyposażona w technologię Megagrip, którą charakteryzuje doskonała przyczepność zarówno w suchych jak i mokrych warunkach oraz trwałość i wytrzymałość.

Buty wyposażono w membranę Gore-Tex® Performance, która zapewnia nieprzemakalność i oddychalność oraz odpowiada za wydajną wymianę ciepła w trakcie aktywności.

Parametry techniczne:
Cholewka: Wodoodporna skóra typu Perwanger 2,2-2,4 mm
Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Wkładka: Lite 2
Podeszwa: Asolo/Vibram® Duo Radiant z Megagrip (rubber-dual density eva)
Waga: 655 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Rozmiary: 6,5-13,5 UK
Wyprodukowano: UE

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: