Ekspresy

Informacje

Aktualności

Ostatnio przeglądane

Nowe produkty

Promocje

Producenci

Najczęściej kupowane

Promocja! ZESTAW EKSPRESÓW OCUN FALCON PAD 16 MM 5+1 GREEN Zobacz większe

ZESTAW EKSPRESÓW OCUN FALCON PAD 16 MM 5+1

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

259,90 zł brutto

-59,10 zł

319,00 zł brutto

Opis produktu

ZESTAW EKSPRESÓW OCUN FALCON PAD 16 mm 5+1


Zestaw bardzo wytrzymałych, lekkich i ergonomicznych ekspresów firmy OCUN zbudowany z dwóch karabinków FALCON (straight i bent) oraz wytrzymałej taśmy poliamidowej - PAD o szerokości 16 mm i długości 10 cm.

Dzięki połączeniu karabinków FALCON oraz taśmy PAD 16 mm o długości 10 cm powstał ekspres o optymalnej wielkości i kształcie – wszystko dlatego by ekspres jak najlepiej leżał w ręce, a wpinanie liny było możliwie najszybsze i najwygodniejsze. W nowej kolekcji sprzętu wspinaczkowego firmy OCUN ekspres FALCON jest propozycją szczególnie skierowaną dla wspinaczy sportowych. Dolny karabinek tego niezawodnego zestawu wyposażony jest w gumowe zabezpieczenie utrzymujące karabinek w odpowiedniej pozycji.

Ekspres zbudowany jest z dwóch karabinków Falcon – w wersji z prostym zamkiem z jednej strony i giętym z drugiej. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wygodzie karabinek z kutego na gorąco aluminium - wytrzymały, d-kształtny i asymetryczny – FALCON jest uniwersalnym karabinkiem świetnie spełniającym swoje zadanie w każdej sytuacji. Wymiary tego karabinka to 99 x 58 mm, a prześwit 20 mm (zamek prosty) i 24 mm (zamek gięty).

Profil karabinka FALCON jest zaprojektowany w taki sposób by nie niszczył lin oraz taśm, a profilowanie dodatkowo zmniejsza znacznie wagę tego karabinka.

W obu karabinkach zastosowano zamek CATH-FREE – rozwiązanie doskonale znane i doceniane przez wszystkich wspinaczy. Zakończony w ten sposób zamek karabinka nie zahacza o inny sprzęt – liny, taśmy, repy czy kości – podczas manipulacji sprzętowych, ułatwiając nam znacząco życie.

Parametry techniczne:
Zamek: K-lock (pełny), CATCH-FREE
Prześwit: 20 mm (straight gate), 24 mm (bent gate)
Wytrzymałość karabinka: 25/9/9 kN
Długość taśmy: 10 cm
Szerokość taśmy: 16 mm
Materiał taśmy: Poliamid
Wytrzymałość taśmy: 22 kN
Waga: 114 g
Certyfikaty: CE EN 12275 (karabinki), EN 566 (taśma), UIAA

6 innych produktów w tej samej kategorii: