Buty wysokogórskie Asolo Elbrus GV

Nowy produkt

Buty wysokogórskie z serii Asolo ALPINE Climbing przystosowane pod raki półautomatyczne idealne na wymagające zimowe trekkingi oraz via ferraty latem.

Tabela rozmiarów

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

1 043,99 zł brutto

-28%

1 449,99 zł brutto

Opis produktu

Męskie buty wysokogórskie ASOLO ELBRUS GV


ASOLO ELBRUS GV
 to klasyczny alpejski but wysokogórski z serii ALPINE Climbing przystosowany pod raki półautomatyczne, który sprawdzi się podczas wymagających trekkingów zimowych oraz latem na via ferratach.

Asolo elbrus widok z boku

Cholewka butów została wykonana z wodoodpornej skóry zamszowej o grubości od 1,6 mm do 1,8 mm oraz miękkiego i wytrzymałego materiału soft shell marki Schoeller zastosowanego tuż nad kostką oraz w jej  górnej części, w miejscu ugięcia butów w czasie chodzenia.
Buty zostały wyposażone w pełny otok z gumy węglowej, który zapewnia ochronę podczas trekkingów po terenie kamienistym i mikstowym. Membrana GORE-TEX® Perfomrance odpowiada za komfort termiczny stóp szybko odprowadzjąc nadmiar wilgoci niezależnie od warunków panujących na zewnątrz oraz nie dopuszcza do dostania się wody do wnętrza obuwia zapewniając 100% woodporność. 

Podeszwa Asolo Elbrus

Nowoczesna konstrukcja podeszwy włoskiej marki Vibram® charakteryzuje się wytrzymałością i lekkością. Zastosowano w niej system DIS [Dual Integrated System] złożony z dwóch elementów TPU o różnej gęstości.

Budowa podeszwy Asolo Elbrus

Element z materiału TPU o niżśzej gęstości zapewnia doskonałe tłumienie i absorbcję wstrząsów, które nie są dalej przenoszone na piętę natomiast znajdujący się nad nim element z materiału TPU o wysokiej gęstości a co za tym idzie twardości wyposażony w specjalne wcięcie umożliwia użytkowanie bardziej zaawansowanych raków półautoamtycznych. Dodatkowy element z pianki o niższej gęstości umieszczony w przedniej cześći śródpodeszwy odpowiada za absorbowanie uderzeń podczas schodzenia. 

Model występuje w limonkowej wersji damskiej i niebieskiej męskiej.

limonkowyniebieski

Tabela rozmiarów

Parametry techniczne:
Cholewka: Wodoodporna skóra zamszowa 1,6-1,8 mm + Schoeller soft shell
Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort
Podeszwa: Asolo/Vibram® Ascent + double-density microporous + system DIS pod raki półautomatyczne
Waga: 800 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Rozmiary: 6-13 UK
Wyprodukowano: Włochy

Produkty powiązane

1 inny produkt w tej samej kategorii: