Buty wysokogórskie Asolo Elbrus GV

Nowy produkt

Buty wysokogórskie z serii Asolo ALPINE Climbing przystosowane pod raki półautomatyczne idealne na wymagające zimowe trekkingi oraz via ferraty latem.

Tabela rozmiarów

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 449,99 zł brutto

Opis produktu

Męskie buty wysokogórskie ASOLO ELBRUS GV


ASOLO ELBRUS GV
 to klasyczny alpejski but wysokogórski z serii ALPINE Climbing przystosowany pod raki półautomatyczne, który sprawdzi się podczas wymagających trekkingów zimowych oraz latem na via ferratach.

Asolo elbrus widok z boku

Cholewka butów została wykonana z wodoodpornej skóry zamszowej o grubości od 1,6 mm do 1,8 mm oraz miękkiego i wytrzymałego materiału soft shell marki Schoeller zastosowanego tuż nad kostką oraz w jej  górnej części, w miejscu ugięcia butów w czasie chodzenia.
Buty zostały wyposażone w pełny otok z gumy węglowej, który zapewnia ochronę podczas trekkingów po terenie kamienistym i mikstowym. Membrana GORE-TEX® Perfomrance odpowiada za komfort termiczny stóp szybko odprowadzjąc nadmiar wilgoci niezależnie od warunków panujących na zewnątrz oraz nie dopuszcza do dostania się wody do wnętrza obuwia zapewniając 100% woodporność. 

Podeszwa Asolo Elbrus

Nowoczesna konstrukcja podeszwy włoskiej marki Vibram® charakteryzuje się wytrzymałością i lekkością. Zastosowano w niej system DIS [Dual Integrated System] złożony z dwóch elementów TPU o różnej gęstości.

Budowa podeszwy Asolo Elbrus

Element z materiału TPU o niżśzej gęstości zapewnia doskonałe tłumienie i absorbcję wstrząsów, które nie są dalej przenoszone na piętę natomiast znajdujący się nad nim element z materiału TPU o wysokiej gęstości a co za tym idzie twardości wyposażony w specjalne wcięcie umożliwia użytkowanie bardziej zaawansowanych raków półautoamtycznych. Dodatkowy element z pianki o niższej gęstości umieszczony w przedniej cześći śródpodeszwy odpowiada za absorbowanie uderzeń podczas schodzenia. 

Model występuje w limonkowej wersji damskiej i niebieskiej męskiej.

limonkowyniebieski

Tabela rozmiarów

Parametry techniczne:
Cholewka: Wodoodporna skóra zamszowa 1,6-1,8 mm + Schoeller soft shell
Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort
Podeszwa: Asolo/Vibram® Ascent + double-density microporous + system DIS pod raki półautomatyczne
Waga: 800 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Rozmiary: 6-13 UK
Wyprodukowano: Włochy

Produkty powiązane

1 inny produkt w tej samej kategorii:

  • Buty wysokogórskie Asolo Alta Via GV
    Buty...

    1 127,78 zł -38% 1 819,00 zł