Buty trekkingowe damskie Asolo Greenwood GV

Nowy produkt

Następca modelu Tribe GV cechujący się nieco niższą wagą, nową podeszwą i odświeżonym designem i kolorystyką.

Tabela rozmiarów

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

720,99 zł brutto

-30%

1 029,99 zł brutto

Opis produktu

Damskie buty trekkingowe Asolo Greenwood GV


Asolo Greenwood GV jest następcą znanego i bardzo dobrze przyjętego modelu Tribe GV. Wyposażono go w zaawansowane technologicznie podeszwy i usprawniony system wiązania.

Cholewka Asolo Greenwood GV wykonana jest ze skóry zamszowej o grubości 2,2 – 2,4 mm co zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną przy jednoczesnym wysokim współczynniku oddychalności. Dzięki temu Greenwood sprawdzi się zarówno latem w czasie intensywnych trekkingów jak na okazjonalnych zimowych eskapadach. Najbardziej narażona na uszkodzenia przednia część buta chroniona jest przez gumowy otok.

W środkowej części systemu wiązania zamieniono pętle z taśmy na blokujące sznurowadła haczyki. Dzięki temu można zawiązać je z różną siłą w strefach górnej – na wysokości kostki i dolnej – nad śródstopiem.

Najważniejszą innowacją w modelu Asolo Greenwood GV jest nowa śródpodeszwa - Duo Radiant. W jej konstrukcji wykorzystano dwie warstwy pianki EVA o różnych gęstościach. Górna warstwa charakteryzuje się większą gęstością i odpowiada za zwiększenie stabilności buta, dolna o mniejszej gęstości znacznie lepiej absorbuje wstrząsy. Dzięki temu rozwiązaniu w Greenwood’ach można komfortowo przejść jeszcze więcej kilometrów w trudnym, górskim terenie.

Podeszwa wykonana przez znaną markę Vibram® została wyposażona w technologię Megagrip znacznie zwiększającą przyczepność butów w każdych warunkach atmosferycznych.

Buty wyposażono w membranę Gore-Tex® Performance, która zapewnia nieprzemakalność i oddychalność oraz odpowiada za wydajną wymianę ciepła w trakcie aktywności.

Tabela rozmiarów

Parametry techniczne:
Cholewka: Wodoodporna skóra typu Perwanger 2,2-2,4 mm
Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Wkładka: Lite 2
Podeszwa: Asolo/Vibram® Megagrip Duo Radiant (rubber-dual density eva)
Waga: 670 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Rozmiary: 3,5-9 UK
Wyprodukowano: UE

Produkty powiązane

10 innych produktów w tej samej kategorii: