Buty trekkingowe damskie Asolo Drifter I GV Evo

Nowy produkt

Następca popularnego i wielokrotnie nagradzanego modelu Drifter GV Evo odznaczający się nieco mocniejszą konstrukcją i odświeżonym designem.

Tabela rozmiarów

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? ZAPYTAJ

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

725,99 zł brutto

-40%

1 209,99 zł brutto

Opis produktu

Damskie buty trekkingowe Asolo Drifter I GV Evo


Asolo Drifter I GV Evo to następcą bardzo popularnego modelu Drifter GV Evo. Zmienił się nieznacznie design butów. 

Lekka cholewka modelu Asolo Drifter I GV Evo wykonana jest ze skóry zamszowej o grubości 1,6 – 1,8 mm oraz materiału Cordura® co zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną przy jednoczesnym wysokim współczynniku oddychalności. Dzięki takiej budowie buty świetnie sprawdzą się w sezonie od wiosny do jesieni w czasie intensywnych trekkingów, ale również sprostają okazjonalnym łagodnym zimowym wycieczkom. Najbardziej narażona na uszkodzenia przednia część buta chroniona jest przez gumowy otok. W aktualnej wersji boczne wzmocnienia zostały też nieco przedłużone ku tylnej części obuwia. 

Model posiada wygodny system wiązania składający się z metalowych wytrzymałych przelotów. Umożliwia on precyzyjne i komfortowe dopasowanie obuwia do stopy. W środkowej części systemu wiązania buty posiadają mocny tasiemkowy przelot. Dzięki temu cholewka lepiej układa się w okolicy kostki.

Buty Asolo Drifter I GV Evo zostały wyposażone w znaną z poprzedniej wersji śródpodeszwę - Duo Radiant. W jej konstrukcji wykorzystano dwie warstwy pianki EVA o różnych gęstościach. Górna warstwa charakteryzuje się większą gęstością i odpowiada za zwiększenie stabilności buta i odpowiednie wsparcie stopy podczas wędrówki, dolna o mniejszej gęstości nadaje miękkości i odpowiada za absorbowanie wstrząsów. Dzięki temu rozwiązaniu można w nich komfortowo przejść jeszcze więcej kilometrów w trudnym, górskim terenie.

Sama podeszwa, powstała we współpracy Asolo ze znaną wszystkim miłośnikom outdooru marką Vibram® została wyposażona w technologię MegaGrip, którą charakteryzuje doskonała przyczepność zarówno w suchych jak i mokrych warunkach oraz trwałość i wytrzymałość.

Buty wyposażono w membranę Gore-Tex® Performance, która zapewnia nieprzemakalność i oddychalność oraz odpowiada za wydajną wymianę ciepła w trakcie aktywności.

Parametry techniczne:
Cholewka: Wodoodporna skóra zamszowa 1,6-1,8 mm + Cordura®
Wyściółka: GORE-TEX® Performance Comfort Footwear
Wkładka: Lite 2
Podeszwa: Asolo/Vibram® Duo Radiant z MegaGrip (rubber-dual density eva)
Waga: 595 g (1/2 pary rozm. 8 UK)
Rozmiary: 3,5-9 UK
Wyprodukowano: UE

Produkty powiązane

10 innych produktów w tej samej kategorii: