Kategorie

Aktualności

Informacje

Promocje

Producenci

Najczęściej kupowane

Kubek termiczny – czym się kierować przy zakupie.
    Home , Poradniki    0 Comments
Kubek termiczny – czym się kierować przy zakupie.

Połączenie właściwości izolacyjnych termosu i szybkości użytkowania bidonu odnajdziemy w popularnych ostatnimi czasy kubkach termicznych. Za możliwość delektowania się w trakcie dnia gorącym (albo bardzo zimnym!) napojem przyrządzonym według ulubionego przepisu, prawie każdy z nas może oddać wiele. Jednak jakie kryteria powinien spełniać kubek by jego zakup okazał się udaną inwestycją? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższych punktach:


Kubek termiczny

1. Termika

Bezsprzecznie najważniejsza cecha kubków termicznych. Taki kubek najczęściej zabieramy ze sobą do pracy/szkoły/na uczelnię i w czasie przynajmniej części, wypełnionego obowiązkami, dnia powinien dostarczać nam, wedle chęci, zimnego bądź gorącego napoju. Najlepsze modele po 8 godzinach przebywania w temperaturze pokojowej powinny utrzymywać ciepło napoju na poziomie ok 70°C.


2.Szczelność

Wydaje się, że jest to podstawa i absolutnie każdy kubek powinien być szczelny, jednak od tej zasady wyjątków jest wiele i należy pamiętać by poświęcić szczególnie dużo uwagi tej kwestii. Należy zwrócić uwagę na wszelkie rozwiązania konstrukcyjne w budowie zakrętki, na miejsca które mogą być najsłabszym ogniwem całości. Wszelkie łączenia, albo nietypowo wyprofilowany "dzióbek" to miejsca, przez które napój może, albo przeciekać albo w nich się utrzymywać.


3. Budowa

Cecha ta dotyczy wymienionej wyżej nakręcanej części kubka, gdyż dolna część odpowiada technologicznie termosowi (złożona jest z dwóch ścianek ze stali nierdzewnej i próżni między nimi). Zatem zakrętka to szczególnie newralgiczny punkt kubka i w dużej mierze to od niej zależą jego parametry. Przy wyborze towarzysza dnia powszedniego trzeba pamiętać o technologiach zastosowanych w zakrętce: jak rozwiązano kwestię otwierania (czy jest blokada przed przypadkowym otwarciem? Czy można go obsługiwać jedną ręką?), izolacji otworu przez który pijemy (czy zamknięcie będzie trwale szczelne?), możliwości skutecznego umycia całego mechanizmu (jeżeli jej nie będzie kubek po miesiącu zalegania resztek napoju w miejscu niemożliwym do dokładnego umycia będzie trzeba wyrzucić).


4. Marka

Cecha z pozoru najmniej istotna, jednak w kwestii wyboru kubka termicznego najlepiej zaufać producentowi, który specjalizuje się wyłącznie w produkcji tej gałęzi akcesoriów turystycznych, ponieważ będzie on inwestował wyłącznie w nią i to ona będzie głównym powodem  jego obecności na rynku – w takich przypadkach najtrudniej o bubla, bądź marketingową "wydmuszkę".

Kubek termiczny

Related Products

Comments

Log in or register to post comments